Jdi na obsah Jdi na menu
 


DDM Miroslav

16. 7. 2014

Funny Dance show 2014

 
Většina místních příznivců tance jistě ví, že tuto sobotu (tedy 17. května 2014) proběhla taneční přehlídka Funny Dance show. A ten, kdo nepřišel, může jen litovat toho, jak rozmanité a kvalitní taneční výkony si nechal ujít. Těch pár korun za vstupné za to opravdu stálo.

Diskotéka
 

Letos to bylo popáté, co se tato přehlídka konala. Akce je zaměřena na ukázku různých tanečních stylů – nejedná se tedy o soutěž, i když tu byla tříčlenná porota, která udělovala ceny (viz níže). Představilo se tu 11 různě velkých tanečních seskupení z Miroslavi, Horních Dunajovic, Božic a Želetic. Celkem vystoupilo, pokud jsem dobře počítala, 115 dívek. V letošním ročníku se bohužel nikdo z tanečníků nepředvedl.

Diskotéka
Přehlídku zahájila dvojice šikovných moderátorek z kroužku Partička (SVČ Miroslav), kterou tvořila Hana Novotná a Kristýna Hlaďová, které nás celou akcí dále provázely a některé tanečnice zpovídaly. Okolo třetí hodiny, kdy už vystoupily všechny skupiny, začala diskotéka, která příjemně rozptýlila tanečnice před vyhlášením výsledků. O hudbu se postaral DJ Dan a jeho výběr songů nenechal tanečnice chladnými. Ihned zaplnily parket a žádná konkurenční nevraživost mezi nimi nebyla znát.

DJ Dan a moderátorky Kristýna Hlaďová a Hana Novotná
Asi o půl čtvrté došlo na vyhlášení výsledků. O cenách rozhodovala porota, kterou tvořila Mgr. Pavla Svobodová, Tereza Veselá a Katka Černá.

Porota: Mgr. Pavla Svobodová, Kateřina Černá a Tereza Veselá
Cenu za nejlepší choreografii získaly tanečnice, které se nazvaly Crazy Stars a které vede Zuzana Ryšavá. Holky trénují v SVČ Miroslav a zaměřují se na aerobik. Na přehlídce zatancovaly na skladbu Timber (Pitbull feat Kesha)

Crazy Stars (SVČ Miroslav)
Cenu za nejokouzlivější sestavu získaly Božické mažoretky, které vede Mgr. Miriam Kočí. Ačkoli se skupina jmenuje mažoretky, předvedly se jako roztleskávačky na písničku Jai-Ho (A. R. Rahman, The Pussycat Dolls).

Božické mažoretky (Božice)
Duo tanečnic Simona Březinová a Kristýna Olšanská tvoří nejmenší taneční družstvo, které na přehlídce vystoupilo, a to Little Dancers. Holky získaly cenu za nejoriginálnější vystoupení, které předvedly ve stylu freestyle na song od Inny More Than Friends. Duo trénuje pod taktovkou Hany Svobodové.

Little Dancers (Želetice)
ČiWAUvy se věnují modernímu tanci pod dohledem Zuzany Ryšavé a pod záštitou SVČ Miroslav. Za taneční pojetí skladby Dance With Me Tonight od Ollyho Murse získaly cenu poroty.

ČiWAUvy (SVČ Miroslav)
Božické minimažoretky také klamou tělem – tedy názvem. Minimažoretky pod vedením Mgr. Miriam Kočí předvedly taneční styl cheerleaders (tedy roztleskávání), a to na píseň Takata, kde nejlépe propojily pohyb s hudbou, za což získaly cenu. 

Božické minimažoretky (Božice)
Zumbařky ze Želetic pod vedením Hany Svobodové zazumbovaly na Bouje (J-Perry feat Admiral). Zumbařky získaly cenu za nejlepší výběr hudby, protože v rytmu, který se valil z repráků, se vrtěl snad každý z návštěvníků.

Zumbařky (Želetice)
Z Horních Dunajovic doletěli Motýlci. Jedná se o taneční skupinu pod vedením Radky Špalkové, která se zaměřuje na aerobik, což nám předvedla na Sweet Kisses (Sqeezer). Holkám to moc slušelo, čehož si všimla i porota a udělila jim cenu za nejlepší kostýmy

Motýlci (Horní Dunajovice)
Moderní tanec předvedlo i družstvo Teens, které vede Zuzana Ryšavá a které zkouší v SVČ Miroslav. Holky si vybraly skladbu C’mon od Keshy a staly se objevem letošního ročníku přehlídky.

Teens (SVČ Miroslav)
Trochu jižanského temperamentu přivály Rosity ze Želetic, které pod vedením Hany Svobodové zatančily flamenco na Bamboleo (Gipsy Kings). Tanečnice získaly za tuto vášnivou sestavu cenu za nejprofesionálnější projev.

Rosity (Želetice)
Sportovně-taneční sestavu si připravily B-G gang z Božic pod vedením Veroniky Zajícové. Dívčí gang vtrhl na plac s písní Can you love me again od Johna Newmana. Skupina ukázala, jak je v tanci sehraná, a odnesla si cenu za nejlepší týmový výkon

B-G gang (Božice)
Jak přehlídku miroslavská skupina Crazy stars symbolicky začala, tak ji jiná miroslavská skupina symbolicky zakončila. Posledními vystupujícími se staly Cat stars – roztleskávačky pod vedením Zuzany Ryšavé v SVČ Miroslav. Za své vystoupení na So What od P!nk získaly cenu za nejenergetičtější výkon.

Cat stars (SVČ Miroslav)
Porota udělila také tři ceny jednotlivcům. Cenu za nejprofesionálnější projev Kláře Němcové (Miroslav), cenu pro největší talent Funny Dance show Kristýně Olšanské (Želetice) a cenu pro objev roku Veronice Kočí (Božice).

Kristýna Olšanská (Želetice)
Klára Němcová (Miroslav)
Veronika Kočí (Božice)

Za skvělou atmosféru je potřeba poděkovat nejen vystupujícím, ale také všem rodičům a jiným rodinným příslušníkům, kamarádům a nadšencům do tance, kteří se přišli podívat a podpořit tak vystupující.